Sezon startuje za kilka dni, a siatkarze Gwardii Wrocław nie mają gdzie trenować!

2019-09-06 11:52 GE, KS
Siatkarze Gwardii Wrocław poszukują miejsca do trenowania
Autor: mat. prasowe Siatkarze Gwardii Wrocław poszukują miejsca do trenowania

Okazuje się, że brak sali treningowej to problem nie tylko bokserów. Miejsca do trenowania nie mają również siatkarze pierwszoligowego klubu siatkarskiego Gwardia Wrocław. Po opuszczeniu budynku przy ul. Krupniczej korzystają z gościnności AWF, ale i tam wkrótce może zabraknąć dla nich miejsca.

Z Krupniczej przenieśli się na Orbitę, ale tylko na czas meczów. Siatkarska Gwardia Wrocław boryka się z problemem braku stałej hali do treningów. Do tej pory zawodnicy ćwiczyli na obiekcie AWF, ale uczelnia przygotowuje się już do roku akademickiego. Boisko muszą dzielić nie tylko ze studentami, ale też z innymi zespołami, które tam trenują.

- Mamy tylko dwa dni w tygodniu, które pasują nam pod treningi seniorów. Próbujemy ten problem rozwiązać. W grę wchodzą różne opcje, jak treningi na sali Uniwersytetu Medycznego czy inne hale - mówi prezes Gwardii Łukasz Tobys.

Jednak zawodnicy na mecz nie wyjdą bez przygotowania. - Mamy zapewniony trening dzień przed meczem. To będzie jedna jednostka treningowa przed spotkaniem domowym. Mecz zagramy w Orbicie, gdzie Gwardia będzie występować - dodaje Maciej Piasecki, rzecznik klubu.

Poszukiwania stałego adresu do trenowania nadal trwają. Sezon siatkarski rusza już 12 września. Jednak pierwszy mecz u siebie, Gwardziści zagrają dopiero 28 września.​

Kilka dni temu na salę treningową przy ul. Krupniczej nie zostali wpuszczeni bokserzy Gwardii Wrocław. Zdaniem zarządcy stan techniczny obiektu nie pozwala na korzystanie z niego. Bokserzy tak łatwo się nie poddają i trenują nadal. Niedawno ćwiczyli na pl. Wolności przed Narodowym Forum Muzyki.