Śmierć w areszcie przy Świebodzkiej we Wrocławiu. Nie żyje 21-latek

2019-08-14 11:38 GE
Śmierć w areszcie
Autor: patrick489/cc0/pixabay W celi znaleziono ciało 21-latka

Prokuratura bada sprawę śmierci 21-latka, którego ciało znaleziono w sobotę w celi aresztu przy ul. Świebodzkiej. Wszystko wskazuje na to, że było to samobójstwo.

O sprawie poinformowała Gazeta Wrocławska. Ciało 21-latka odnalazł w sobotę funkcjonariusz Służby Więziennej w czasie porannego apelu. Osadzony powiesił się. Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Stare Miasto. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich. W celi oprócz 21-latka przebywał jeszcze jeden więzień. Mężczyzna twierdzi, że spał i nic nie słyszał.

21-latek trafił do aresztu na wniosek Prokuratury Rejonowej w Oławie. Prokuratur nie ujawnia na razie, za jakie przestępstwo. Nie chce również zdradzać szczegółów śmierci mężczyzny.

To już drugi przypadek śmierci w areszcie przy Świebodzkiej w ciągu kilku miesięcy. Wcześniej zmarł osadzony, który przebywał w specjalnie monitorowanej celi. Wówczas zdaniem prokuratury funkcjonariusz SW nie dopełnił swoich obowiązków.

Nadal trwa śledztwo w sprawie śmierci Brunona Kwietnia w zakładzie karnym przy ul. Kleczkowskiej. Jak wykazała sekcja zwłok, skazany za planowanie zamachu na Sejm, zmarł na udar.