SOR przy Fieldorfa zamknięty! U pacjenta wykryto gangrenę [AKTUALIZACJA]

2019-08-13 7:41 GE
Zamknięty SOR
Autor: 1662222/cc0/pixabay SOR przy Fieldorfa nieczynny z powodu gangreny

Szpitalny Oddział Ratunkowy w szpitalu przy ul. Fieldorfa nie przyjmuje pacjentów. Oddział został zamknięty po tym, jak u jednego z pacjentów zdiagnozowano gangrenę. We wtorek poznamy wyniki badań epidemiologicznych.

Aktualizacja, godz. 10.00: SOR przy Fieldorfa znów przyjmuje pacjentów. Przeprowadzona ocena epidemiologiczna nie wykazała rozprzestrzeniania się bakterii.

Co najmniej do wtorku do godz. 10.00 nieczynny będzie SOR w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Fieldorfa we Wrocławiu. W poniedziałek na oddział przyjęto pacjenta z podejrzeniem gangreny.

Zgorzelę gazową (gangrenę) wywołują bakterie, które bardzo szybko się rozprzestrzeniają, dlatego zamknięcie SOR-u było konieczne. Jego ponowne otwarcie będzie możliwe po zdezynfekowaniu oddziału i ocenie epidemiologicznej, a ta znana będzie we wtorek przed południem.

Jak podaje Gazeta Wrocławska, mężczyzna, u którego zdiagnozowano gangrenę zmarł.

Na czas zamknięcia oddziału ratunkowego przy Fieldorfa pacjenci są odsyłani do innych placówek. To już drugi zamknięty SOR we Wrocławiu. W szpitalu wojskowym przy Weigla trwa remont. Nagłe przypadki przyjmowane są na SOR-ach przy ul. Kamieńskiego i ul. Borowskiej.