Strzelał do sąsiada z wiatrowki! Jeden strzał okazał się celny!

2019-08-28 10:56 GE
Strzelał do sąsiada z wiatrówki
Autor: Bru-nO/cc0/pixabay

Policjanci ze Złotoryi zatrzymali 37-latka, który po wspólnym spożywaniu alkoholu ze znajomym, oddał w jego kierunku kilka strzałów z wiatrówki. Mężczyzna został ranny, na szczęście, jego życiu nic nie zagraża.

W miniony piątek, w godzinach wieczornych policjanci otrzymali zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Złotoryja mężczyzna postrzelił swojego sąsiada.

Na miejsce interwencji natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi, którzy w rozmowie z pokrzywdzonym ustalili, że został on raniony przez swojego znajomego.

Przyznał, że wspólnie spożywali alkohol, a kiedy uznał, że należy wrócić do domu wyszedł z budynku. Wtedy 37-latek sięgnął po wiatrówkę i oddał w jego kierunku kilka strzałów. Jeden z nich ranił mężczyznę w okolicę pachy. Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe, które opatrzyło ranę mężczyzny.

W tym czasie, funkcjonariusze po ustaleniu przebiegu zdarzenia, zatrzymali w miejscu zamieszkania podejrzewanego o ten czyn 37-latka. Zarówno sprawca jak i pokrzywdzony zostali przebadani na zawartość alkoholu w organizmie. Obaj mieli ponad 1,5 promila. Zatrzymany usłyszał zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz uszkodzenia ciała. O jego dalszym losie będzie decydował teraz sąd.