Strzelali z PISTOLETU do wiat przystankowych i samochodów! Grozi im 5 lat więzienia!

2019-12-05 13:41 mar
Strzelali z pistoletu do wiat przystankowych i samochodów
Autor: materiały policji

Nawet 5 lat więzienia grozi dwóm nastolatkom z Jawora, którzy strzelali z pistoletu pneumatycznego do wiat przystankowych i samochodów. Młodzi mężczyźni spowodowali straty w wysokości ponad 26 tys. zł.

Wybite szyby w wiatach przystankowych i samochodach stały się w ostatnim czasie przekleństwem mieszkańców Jawora. Od końca października do grudnia dwaj młodzi mężczyźni jeździli po mieście samochodem osobowym i strzelali z pistoletu pneumatycznego do wiat oraz zaparkowanych pojazdów. W wyniku ich nieodpowiedzialnego zachowania zniszczonych zostało kilkanaście wiat i samochodów.

Poszukiwaniem przestępców zajęła się policja. Wkrótce sprawcy zostali zatrzymani. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Jawora w wieku 18 i 19 lat.

Szacuje się, że nastolatkowie spowodowali straty w wysokości ponad 26 tys. zł. Policja sprawdza jednak, czy to jedyne akty wandalizmu, jakich dopuścili się młodzi mężczyźni.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.