SZOK! Listonosz kradł karty płatnicze! Z kont klientów zniknęły tysiące złotych

2019-12-03 12:56 mar
Listonosz kradł karty płatnicze, które roznosił
Autor: materiały policji

Listonosz najpierw przechwytywał kopertę z wysłaną przez bank kartą płatniczą, a następnie czekał na list z numerem PIN. Po uzyskaniu dostępu do konta wypłacał pieniądze lub robił zakupy na koszt nieświadomych niczego osób. Ukradł w ten sposób ok. 100 kart.

Policjanci z Bogatyni zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego, podejrzewanego o przywłaszczenie ok. 100 kart płatniczych i kradzież ponad 10 tys. zł.

30-latek pracował jako listonosz. Zamiast jednak doręczać przesyłki nadawane przez bank, w których znajdowały się karty płatnicze, zabierał je dla siebie. Następnie czekał na koperty z numerami PIN do przechwyconych wcześniej kart i również je sobie przywłaszczał. W ten sposób zyskiwał dostęp do kont niczego nieświadomych klientów banków.

30-letni listonosz przechwycił w ten sposób ok. 100 kart. Za ich pomocą wypłacał gotówkę z bankomatów lub robił zakupy przez internet. Z ustaleń policji wynika, że ukradł łącznie ponad 10 tys. zł.

W końcu „przedsiębiorczy” listonosz wpadł w ręce policji. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli skradzione karty.

- Mężczyzna usłyszał już zarzuty za bezprawne uzyskanie informacji, kradzież oraz kradzież z włamaniem - informuje podkom. Agnieszka Goguł z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu. - Za popełnione przestępstwa grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.