Szpital przy Grabiszyńskiej przywraca pracę jednego z oddziałów po fali zakażeń! OIOM wciąż zamknięty!

2020-04-01 11:39 GE, MT
Szpital przywraca przyjęcia na jeden z oddziałów
Autor: sarcifilippo/cc0/pixabay

Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc to jedno z największych ognisk zakażeń koronawirusem we Wrocławiu i w całym województwie. COVID-19 stwierdzono tu aż u 53 osób, w tym 41 to personel szpitala. Badaniom w kierunku koronawirusa poddano ponad 500 osób. Sytuacja wydaje się już opanowana, a szpital zdecydował o wznowieniu przyjęć na jeden z oddziałów.

Szpital przy ul. Grabiszyńskiej to jedna z placówek, której pracę koronawirus sparaliżował najbardziej. Wśród pracowników i pacjentów stwierdzono tam aż kilkadziesiąt przypadków COVID-19. Jak informuje Michał Nowakowski, rzecznik urzędu marszałkowskiego, łączna liczba zakażeń to obecnie 53 osoby. 41 z nich to pracownicy personelu medycznego - lekarze (w tym torakochirurdzy, anestezjolog, pulmonolog), pielęgniarki, salowe, a także pracownicy szpitalnej kuchni. Zarażonych zostało też 12 pacjentów. Jest to bilans z badania ponad 550 osób z personelu medycznego oraz pacjentów szpitala.

We wtorek przebadano 9 osób z personelu medycznego, przebywających od ponad tygodnia na kwarantannie, od momentu rozpoznania w szpitalu ogniska zakaźnego. Z tej grupy, u 7 osób wynik był ujemny i mogą wrócić do pracy. 2 pielęgniarki z wynikiem dodatnim pozostają na kwarantannie.

Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc przygotowuje się do uruchomienia przyjęć na Oddziale Onkologicznym z Chemioterapią od jutra tj. 2 kwietnia. W szpitalu znajduje się ok. 90 pacjentów. Nadal wyłączony z funkcjonowania jest oddział pulmonologii, ewakuowany do izolatorium w Obornikach Śląskich, OIOM, torakochirurgia oraz przyszpitalne laboratorium.

Policyjna orkiestra zagrała dla chorych dzieci

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.