To będzie bardzo drogi kebab! Może kosztować ich 10 lat więzienia!

2019-09-12 9:50 GE
Próbowali włamać się do budki z kebabem
Autor: Marys_fotos/cc0/pixabay Próbowali włamać się do budki z kebabem

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w środku nocy próbowali włamać się do budki z kebabem. Skok się nie udał, ale włamywacze zdecydowali przeczekać w zaparkowanym obok samochodzie. To tam zastali ich policjanci.

Bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia o włamaniu do budki z kebabem skierował na miejsce zgłoszenia wywiadowców z Wydziału Prewencji i Patrolowego wrocławskiej komendy miejskiej.
Funkcjonariusze już po chwili byli w pobliżu wskazanego lokalu gastronomicznego. Nikogo jednak tam nie było, bo jak się okazało później, sprawcy nie zdołali otworzyć budki z kebabem, więc uciekli. Funkcjonariusze zauważyli jednak zniszczoną wkładkę zamka w drzwiach.

Policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania sprawców tego czynu i natknęli się na zaparkowanego w pewnej odległości osobowego forda. W środku siedziało dwóch młodych mężczyzn. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, czy mają związek z tą sprawą.

Gdy wywiadowcy podeszli bliżej i zaczęli rozmowę, mężczyźni nie potrafili w żaden logiczny sposób wytłumaczyć, co robią w środku nocy w samochodzie. Telefon do osoby zgłaszającej interwencję i kilka minut rozmowy z mężczyznami znajdującymi się w samochodzie, uprawdopodobniło policjantom, że mają przed sobą sprawców niedoszłego włamania.

Obaj zostali zatrzymani i trafili prosto do aresztu. Mundurowi znaleźli przy nich przedmioty, służące do popełnienia przestępstwa m.in. łom, nożyce do cięcia metalu i wiertarkę. Minęło kilka minut i jeden z mężczyzn przyznał policjantom, że usiłował włamać się do przyczepy. Drugi twierdził, że tylko przywiózł na miejsce swojego kolegę.

Samochód, którym przyjechali sprawcy, został odholowany na parking, bo okazało się, że ma przykręcone tablice rejestracyjne, pochodzące z innego pojazdu.

O dalszym losie włamywaczy, zadecyduje teraz sąd. Za kradzież z włamaniem grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.