Ukryta w lesie uprawa konopi była warta ponad 100 tys. złotych!

2019-08-13 10:23 GE
Plantacja konopi w lesie
Autor: Policja Dolnośląska Policja zlikwidowała plantację konopi pod Kłodzkiem

Policjanci z Kłodzka odkryli w lesie na terenie powiatu uprawę konopi indyjskich. Z prawie 200 krzaków powstałyby 4 kg marihuany o rynkowej wartości 130 tys. złotych.

Funkcjonariusze policji i Służby Celno-Skarbowej w Kłodzku na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości zatrzymali mężczyzn podejrzewanych o prowadzenie uprawy konopi indyjskich.

Z uzyskanych wcześniej przez policjantów informacji wynikało, że 52-letni mężczyzna wraz ze swoim 33-letnim kolegą na terenie powiatu kłodzkiego prowadzi uprawę marihuany.

Funkcjonariusze ujawnili w kompleksie leśnym 200 krzewów, znajdujących się w różnych fazach wzrostu. Jak się okazało funkcjonariusze zapobiegli wprowadzeniu na rynek ponad 4 kg marihuany o wartości rynkowej blisko 130 tys. złotych.

Ponadto w trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych 52-latka funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli papierosy bez znaków akcyzy o wartości rynkowej ok. 3600 złotych.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty uprawy konopi innych niż włókniste, z których można uzyskać znaczną ilość środka odurzającego w postaci ziela konopi. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.