Wałbrzych: 8-latek potrącony na przejściu dla pieszych, 7-latek wpadł pod mercedesa

2019-12-05 9:15 mar
Dwa wypadki z udziałem dzieci w Wałbrzychu
Autor: materiały policji

Do dwóch wypadków z udziałem dzieci doszło we wtorek (2 grudnia) przy ul. Piłsudskiego w Wałbrzychu. 8-letni chłopiec został potrącony na przejściu dla pieszych, a 7-latek wpadł pod mercedesa. Obaj chłopcy trafili do szpitali.

Pierwszy wypadek miał miejsce ok. godz. 14 na ul. Piłsudskiego. 44-letni kierowca fiata doblo nie ustąpił pierwszeństwa pieszym przechodzącym po oznakowanym przejściu przez jezdnię i potrącił 8-letniego chłopca. Z ustaleń policji wynika, że chłopiec przechodząc przez pasy o kilka kroków wyprzedził swoją babcię i prababcię.

8-latek z ogólnymi potłuczeniami został przewieziony do szpitala.

Do drugiego wypadku doszło przy tej samej ulicy kilka godzin później. Ok. godz. 17.30 7-letni chłopiec wybiegł na jezdnię wprost pod koła prawidłowo jadącego Mercedesa, za kierownicą którego siedział 39-letni mieszkaniec Świdnicy.

Chłopiec z urazem nogi i stłuczeniem głowy trafił do szpitala.

Okoliczności obu wypadków wyjaśniają policjanci.

Dwa wypadki z udziałem dzieci w Wałbrzychu
Autor: materiały policji

Funkcjonariusze apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych i dostosowanie prędkości do zmieniających się warunków atmosferycznych. Piesi powinni także pamiętać, by przed wejściem na jezdnię za każdym razem dokładnie się rozejrzeć, a przy niesprzyjającej pogodzie oraz od zmierzchu do świtu dobrze jest mieć na sobie elementy odblaskowe, dzięki którym kierowcy będą w stanie zobaczyć nas z dalszej odległości.

- Osobny apel kierujemy do rodziców. Uczmy nasze dzieci, poprzez dawanie dobrego przykładu, odpowiedzialnego zachowania na drodze. Przecież od tego zależy ich zdrowie a czasem nawet życie - mówi nadkom. Magdalena Korościk z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. - Idąc z dzieckiem schowajmy telefon do kieszeni i weźmy je za rękę. Pamiętajmy o tym, aby nasza pociecha nigdy nie szła od strony ulicy.