Wielki pożar i WYBUCHY we Wrocławiu. Ogień na dworcu, jedna osoba nie żyje, wielu rannych [ZDJĘCIA, WIDEO]

2019-11-14 20:25 Amadeusz Calik, Marcin Torz

Kłęby dymu i wielki pożar w strzelnicy na Dworcu Świebodzkim w ścisłym centrum Wrocławia. Na miejsce wezwanych zostało kilka wozów strażackich. Jedna osoba nie żyje, rannych zostało 9 innych - ustalił nasz korespondent.

Aktualizacja, 20:30

Do pożaru doszło w pomieszczeniach strzelnicy w nieużytkowanym Dworcu Świebodzkim. Ogień został już opanowany, sytuacja stabilizuje się, ale strażacy wciąż przeszukują budynek. 

Aktualizacja, 19:34

Jedna osoba nie przeżyła pożaru - to mężczyzna - ustalił korespondent "SE" Wrocław. Poszkodowanych jest dziewięć innych osób.

Strażacy w jednym z pomieszczeń znaleźli mężczyznę bez oznak życia. Udzielono mu pomocy medycznej na zewnątrz, gdzie prowadzono reanimację. która niestety okazała się nieskuteczna - przekazał nam Krzysztof Marcjan z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Pożar na Dworcu Świebodzkim we Wrocławiu

Do wybuchu ognia doszło w pomieszczeniach piwnicznych strzelnicy na Dworcu Świebodzkim kilka minut przed godziną 17. Według informacji podawanych przez Gazetę Wrocławską - na miejscu słychać było liczne wybuchy. 

- Na miejscu pracuje osiem zastępów straży pożarnej, trwa akcja gaśnicza - poinformował Tomasz Szwajnos z Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu. 

Rannych zostało aż dziesięć osób. Najbardziej poszkodowana została przetransportowana do szpitala w Nowej Soli. Na miejscu wciąż pracuje osiem zastępów straży pożarnej. Centrum Wrocławia jest całkowicie sparaliżowane, a autobusy MPK skierowano na trasy objazdowe.