Wiosenna temperatura tuż przed Bożym Narodzeniem! Nawet 18 stopni

2019-12-15 20:39 AG
Jaka pogoda będzie w Poznaniu w najbliższych dniach?
Autor: pixabay.com Wiosenna temperatura tuż przed Bożym Narodzeniem!

Synoptycy przekazali szokujące informacje! Według ich ustaleń, prognoza pogody na nadchodzące Boże Narodzenie będzie bardzo nietypowa - w niektórych rejonach Polski możemy zobaczyć nawet 18 stopni Celsjusza! To z pewnością nie ucieszy miłośników śniegu, którzy mogą zapomnieć o białych świętach.

Grudniowa pogoda nie po raz pierwszy płata nam figle! Już w nadchodzącym tygodniu w niektórych rejonach naszego kraju słupki rtęci mają wskazać nawet 18 stopni Celsjusza!

- Do Polski płynie ciepłe powietrze znad Atlantyku i Europy Południowej - podaje portal TVN Meteo.

A to oznacza, że mamy złe informacje dla osób, które marzą o białych świętach. - Nawet jeśli pojawi się śnieg, to w związku z tak wysokimi temperaturami zaraz go nie będzie - mówią synoptycy. 

Na południu kraju temperatura wzrośnie do aż 13-14 stopni Celsjusza. W czasie najbliższego weekendu, czyli tuż przed świętami, termometry pokażą do 12 stopni.

Zaskakuje informacje podaje portal meteoprognoza.pl. Według ich ustaleń, termometry przed świętami lokalnie pokazaą nawet 18 kresek powyżej zera!

- Prawdziwy powiew wiosny. Trudno o inne określenie, skoro na południu niemal codziennie temperatura sięgnie 15 a miejscami nawet 18 stopni Celsjusza - czytamy na Twitterze.