Wrocław: Butem zmiażdżył głowę rannego ptaka! Trafi na pół roku do więzienia!

2020-02-21 17:56 mar
Na oczach przechodniów zgniótł butem ranną wronę
Autor: pixabay.com

Na pół roku pozbawienia wolności został skazany 39-letni wrocławianin, który na oczach przechodniów zabił ranną wronę, leżącą na skwerze w centrum Wrocławia. Do tego bulwersującego zdarzenia doszło w lipcu 2019 roku, a sprawca został zidentyfikowany i zatrzymany dzięki nagraniom z monitoringu.

Przed Sądem Rejonowym we Wrocławiu zakończył się proces 39-letniego mieszkańca Wrocławia, oskarżonego o zabicie bezbronnego ptaka. Do tego bulwersującego zdarzenia doszło w lipcu 2019 r. Na jednym ze skwerów w centrum Wrocławia przechodnie zauważyli leżącą na ziemi ranną wronę, która nie mogła odlecieć. Zaniepokojeni wezwali odpowiednie służby, które mogłyby pomóc cierpiącemu zwierzęciu. Gdy czekali na ich przyjazd, do ptaka podszedł 39-letni wrocławianin i ze słowami „tak to się robi”, zgniótł mu głowę. Po krótkiej awanturze mężczyzna odszedł.

CZYTAJ WIĘCEJ: Na oczach przechodniów zgniótł butem ranną wronę. Może trafić do więzienia na 3 lata!

Poinformowani o tym incydencie policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Przesłuchali świadków i zabezpieczyli nagrania z monitoringu, które stały się jednym z najważniejszych dowodów w sprawie. Wkrótce też wytypowali podejrzanego, którym okazał się notowany już wcześniej 39-latek. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do winy.

Sąd, który rozpatrywał sprawę 39-latka, nie miał wątpliwości co do winy oskarżonego i skazał mężczyznę na karę 6 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności. Ponadto zobowiązał go do wpłacenia 1000 zł na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

W uzasadnieniu sąd napisał, że „kara powinna też wpłynąć na kształtowanie świadomości prawnej społeczeństwa, co ma szczególnie istotne znaczenie w przypadku przestępstw popełnianych na szkodę zwierząt, traktowanych nierzadko bardziej jak przedmioty niż jak żywe stworzenia”.

O włos od tragedii. Kierowców uratował refleks

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.