Wrocław: Próbował uciec z miejsca wypadku. Był zbyt PIJANY, by ustać na nogach!

2020-01-29 21:57 mar
Skępe. PIJANY W SZTOK kierowca stracił rozum! Będzie miał poważne kłopoty
Autor: materiały policji Zdjęcie poglądowe

Wysiadł z samochodu i zaczął uciekać, ale przewrócił się po kilkunastu krokach i nie mógł się podnieść. Kierowca, który chwilę wcześniej spowodował kolizję na jednej z ulic Starego Miasta był zbyt pijany, by ustać na nogach. Miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. 52-latek miał już wcześniej zabrane prawo jazdy, a co więcej był poszukiwany przez prokuraturę.

Ok. godz. 19 na jednej z ulic Starego Miasta we Wrocławiu doszło do kolizji drogowej. Sprawca nie zamierzał czekać na przyjazd policjantów, tylko wysiadł z samochodu i próbował uciec pieszo. Po kilkunastu krokach przewrócił się jednak i nie mógł się podnieść. Jak się okazało, był zbyt pijany. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

- Policjanci sprawdzili mężczyznę w systemach teleinformatycznych i szybko wyszło na jaw, że jest poszukiwany przez prokuraturę, a dodatkowo ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Nie był to jego pierwszy raz, kiedy wsiadł za kierownicę po alkohol - informuje st. sierż. Paweł Noga z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

52-latek został już tymczasowo aresztowany. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.