Wrocław: Usłyszał huk i w domu zgasło światło. Pijany kierowca rozbił się na jego posesji! [ZDJĘCIA]

2020-04-09 9:43 mar

34-letni obywatel Ukrainy wybrał się wieczorem na zakupy. Mimo że był kompletnie pijany, postanowił pojechać samochodem. Swoją jazdę zakończył na jednej z ulic wrocławskich Kłokoczyc, gdzie wjechał w ogrodzenie, niszcząc przy okazji skrzynkę elektryczną. Jak się okazało 34-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Chwile grozy przeżył właściciel jednego z domów na wrocławskich Kłokoszycach. Ok. godz 22 mężczyzna usłyszał głośny huk, po czym w jego domu zgasło światło. Zaniepokojony wybiegł na zewnątrz. Tam zauważył samochód, który wjechał w jego ogrodzenie i uszkodził skrzynkę elektryczną.

Wkrótce na miejscu pojawiła się policja. Szybko okazało się, że kierowca fiata był kompletnie pijany. 34-letni obywatel Ukrainy miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

- 34-latek stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, w wyniku czego zjechał z jezdni, uszkadzając ogrodzenie oraz skrzynkę elektryczną - informuje st. sierż. Paweł Noga z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Mężczyzna przyznał się do zarzuconego mu czynu i wyznał, że chciał pojechać tylko na stację benzynową, aby zrobić zakupy.

Prawo jazdy obywatela Ukrainy zostało zatrzymane. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości może mu grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Stołeczni policjanci recytują wiersz Jana Brzechwy. Nawiązują do koronawirusa.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.