Wrocław: Wyzdrowiały dwie nastolatki zakażone koronawirusem. Wkrótce wrócą do domu

2020-04-01 12:56 mar
Koronawirus w Trójmieście. Tylko połowa pasażerów wsiądzie do autobusu i tramwaju
Autor: Marcin Gadomski

Dwie zarażone koronawirusem nastolatki, które były leczone w klinice przy ul. Chałubińskiego we Wrocławiu są już zdrowe. Kolejne wyniki testu laboratoryjnego potwierdziły, że nie mają już koronawirusa. Oznacza to, że wkrótce będą mogły wrócić do domu.

Wśród osób zakażonych koronawirusem na Dolnym Śląsku były dwie nastolatki leczone w Klinice Pediatrii i Chorób Infekcyjnych przy ul. Chałubińskiego we Wrocławiu. Były, gdyż wszystko wskazuje na to, że dziewczyny są już zdrowe.

Koronawirusa potwierdzono u nastolatek ponad dwa tygodnie temu. Dziewczyny były hospitalizowane w klinice przy ul. Chałubińskiego. Miały łagodne objawy choroby. Powtórzone, kolejne wyniki testu laboratoryjnego okazały się negatywne. Oznacza to, że obie nastolatki są zdrowe i wkrótce będą mogły wrócić do domu.

- Łącznie do kliniki trafiło już ponad setka dzieci - informuje Monika Kowalska, rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. - Tylko w dwóch przypadkach badania potwierdziły koronawirusa. Obecnie w klinice przebywa 9 dzieci, które czekają na wyniki badań.

W dolnośląskich szpitalach hospitalizowanych jest obecnie ponad 200 osób, u których podejrzewa się zakażenie koronawirusem. COVID-19 potwierdzono jak dotąd u 278 osób. Cztery spośród nich zmarły.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego (1 kwietnia):
• liczba osób zakażonych - 278
• liczba osób zmarłych - 4
• liczba osób hospitalizowanych - 229
• liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją - 4630
• liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym - 2429

Jak bronić się przed koronawirusem. Posłuchaj zaleceń immunologów. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Specjalne namioty przy polskich szpitalach. Do czego służą? Rzeczniczka PCPM wyjaśnia [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.