Wrocław: Zadał sąsiadowi 11 ciosów nożem! Sprawca MAKABRYCZNEGO zabójstwa usłyszał wyrok

2019-12-19 16:24 mar
Dłuższy areszt dla nożownika
Autor: iKLICK/cc0/pixabay

Na 25 lat więzienia skazany został 49-letni Adam Ł., który w maju w kamienicy przy ul. Jedności Narodowej we Wrocławiu zabił swojego sąsiada. Zabójca zadał swojej ofierze 11 ciosów nożem. Zanim się pokłócili, mężczyźni wspólnie pili alkohol.

Do makabrycznego zabójstwa doszło 7 maja w jednym z mieszkań w kamienicy przy ul. Jedności Narodowej we Wrocławiu. Do Adama Ł. przyszedł sąsiad - 56-letni Marek G. Mężczyźni wspólnie pili alkohol. Nic nie zapowiadało tragedii.

W pewnej chwili między mężczyznami doszło do kłótni, w wyniku której Adam Ł. zadał Markowi G. 11 ciosów nożem w okolice klatki piersiowej, szyi, głowy oraz ramienia.

- Jak wynika z opinii Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu, w wyniku zdarzenia pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w postaci uszkodzenia mózgu i śledziony skutkujących zatorem powietrznym serca, a następnie jego zgonem - informuje Justyna Pilarczyk z Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

W chwili zatrzymania Adam Ł. miał w organizmie 2 prom. alkoholu. Mężczyzna był już wcześniej karany za usiłowanie zabójstwa, a zakład karny opuścił niedługo przed zabójstwem swojego sąsiada.

W toku śledztwa 49-latek przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Przed sądem mężczyzna zmienił jednak zdanie - twierdził, że nic nie pamięta i odmówił przyznania się do zabójstwa.

Sąd Okręgowy we Wrocławiu nie dał jednak wiary zeznaniom oskarżonego i skazał Adama Ł. na 25 lat pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.