Wrocławianie zdecydują, co się zmieni na osiedlach! Do podziału jest 40 mln złotych!

2019-09-10 11:44 Krzysiek Staszkiewicz
Kamienice Wrocław
Autor: romco/cc0/pixabay Mieszkańcy Wrocławia maja do dysozycji 40 mln złotych

Mieszkańcu! Znowu możesz zadecydować, co się zmieni na twoim osiedlu! Jeszcze we wrześniu ruszy pierwszy Fundusz Osiedlowy. Miasto przekazało 40 milionów zł do podziału na 48 wrocławskich osiedli.

Pieniądze zostaną podzielone według powierzchni i liczby mieszkań. Teraz rady osiedli przeprowadzą konsultacje z mieszkańcami, którzy zdecydują, na co je przeznaczyć. Na potrzeby osiedla Stare Miasto uwagę zwraca radna Jolanta Niezgodzka. - Pojawia się kilka pomysłów. Są to głównie osłony śmietnikowe w podwórkach, których, mimo że jesteśmy w centrum miasta, bardzo brakuje.

Jeszcze inne pomysły mają przy Powstańców Śląskich. - Jestem przekonany, że dużą rolę będzie odgrywała zieleń miejska, myślę również o infrastrukturze pieszej, a także tematach podwórkowych - wymienia radny Michał Kwiatkowski.

- Przede wszystkim kładki nad rzeką Ługowiną. Potrzebne są kładki pieszo-rowerowe, by można było bez problemu przedostać się z jednej strony na drugą - mówi o planach na Maślice radny Sławomir Czerwiński.

Radu Osiedla swoje propozycje muszą przekazać do urzędu miasta do grudnia tego roku. Same projekty zrealizowane zostaną do 2022 r.