Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy ma być bardziej ekologiczny

2020-02-15 17:52 mar
Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu
Autor: mar

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu ma być bardziej ekologiczny. Miasto ogłosiło konkurs na operatora jarmarku w latach 2020-2022. Wśród wymogów znalazły się m.in. zakazy używania plastikowych sztućców i pieców opalanych drewnem.

Wrocławski magistrat ogłosił konkurs na operatora Jarmarku Bożonarodzeniowego w latach 2020 – 2022. Zgodnie z założeniami miejskich urzędników, jarmark ma być bardziej ekologiczny.

Nowy operator będzie musiał m.in. postawić kosze na odpady segregowane i zobowiązać wystawców do przestrzegania proekologicznych zasad. Już od najbliższego jarmarku piece i wędzarnie opalane opałem stałym ustąpią miejsca grillom elektrycznym lub gazowym. Wyjątek przewidziano dla kominków z tradycyjnym procesem wypieku np. podpłomyków. Drewno stosowane do ich opalania będzie musiało jednak spełniać normy określone prawem.

Wystawcy nie będą mogli korzystać z bezpłatnych torebek foliowych, a do pakowania towaru będę musieli wykorzystywać wyłącznie papier, papierowe torby lub inne biodegradowalne tworzywa. Dopuszczone do użytku będą tylko jednorazowe kubki, talerze, sztućce i słomki wykonane z papieru, drewna lub tworzyw biodegradowalnych. Wystawcy będą mogli jednak korzystać z naczyń ceramicznych wielokrotnego użytku.

Oferty w konkursie można zgłaszać do 24 lutego, ich otwarcie nastąpi 28 lutego. Umowa z nowym operatorem jarmarku ma zostać podpisana na początku marca.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jarmark Bożonarodzeniowy będzie ekologiczny! Wrocław szuka nowego organizatora! [AUDIO]

Posłuchaj więcej na temat konkursu na koncepcje jarmarku: