Wrocławskie kamienice niczym wielkie ekrany! Kinomural na Nadodrzu! [AUDIO]

2019-09-17 11:21 GE, JB
Nadodrze niczym otwarta sala kinowa
Autor: Google Street View Nadodrze niczym otwarta sala kinowa

Artyści z całego świata zaprezentują niepowtarzalne widowisko. Przez dwa dni na kamienicach wrocławskiego Nadodrza wyświetlane będą ruchome murale.

Wrocławskie Nadodrze na dwie noce zamieni się w galerię sztuki. Artyści z całego świata stworzą tam ruchome murale. Kinomural to pierwszy taki projekt w Polsce. Wydarzenie będzie okazją do poznania rozmaitych sztuk audiowizualnych, a także perspektywy artystów z różnych kontynentów i kultur. Na 12 ścianach 8 kamienic powstaną ruchome obrazy.

- Zaprezentujemy audiowizualne przedsięwzięcia, począwszy od wideo artu, poprzez instalacji wideo, ale też sytuacje performatywne, krótkie metraże - mówi Bartek Bartos, autor projektu kinomural.

Prace będą dobierane do konkretnej ściany i przestrzeni. - Pierwsza noc to okolice ul. Paulińskiej i Rostafińskiej i Rydygiera. Druga noc to ul. Kurkowa i plac przy Ptasiej, czyli miejsce, gdzie swój film realizował Steven Spielberg - dodaje Bartos.

Swoje historie zaprezentuje 22 twórców z kraju i ze świata. Wszystkie prace oglądać będzie można na wrocławskim Nadodrzu 20 i 21 września od godz. 19:30 do 22:00.

Kinomural na Nadodrzu! Więcej w materiale reporterki Radia ESKA, Justyny Bortnik: