Zabrał samochód rodzicom i ścigał się z policją! Pijany nastolatek szalał z kolegami

2020-02-13 8:28 mar
Podkarpackie: „PO PIJAKU” wjechał w… samochód policjanta. Funkcjonariusz ruszył w POŚCIG
Autor: zdjęcie ilustracyjne; policja.pl

Pijany nastolatek zabrał samochód rodzicom i pojechał z kolegami na przejażdżkę. Gdy policjanci chcieli zatrzymać go za zbyt szybko jazdę, próbował się z nimi ścigać, nie zważając na ograniczenia prędkości i czerwone światła. Po krótkim pościgu został jednak zatrzymany. O jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny.

Policjanci z Lubina postanowili zatrzymać do kontroli kierowcę samochodu osobowego, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 31 km/godz. Młody mężczyzna siedzący za kierownicą auta zignorowała jednak ich sygnały, przyspieszył i zaczął uciekać. Próbując zgubić funkcjonariuszy, znacznie przekraczał dopuszczalną prędkość i przejeżdżał przez skrzyżowania na czerwonym świetle. Na szczęście, po krótkim pościgu, pirat drogowy został zatrzymany.

Za kierownicą samochodu siedział 16-letni mieszkaniec gminy Rudna, a wraz z nim podróżowało dwóch jego kolegów w wieku 15 i 16 lat. 16-latek był pijany i nie posiadał prawa jazdy. Tłumaczył, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ponieważ bał się konsekwencji związanych z brakiem prawa jazdy i wcześniejszym piciem alkoholu. Okazało się, że wziął samochód bez wiedzy rodziców.

Teraz za swoje zachowanie 16-latek odpowie przed sądem rodzinnym, który zdecyduje o jego dalszym losie.