Zbierał pieniądze na mieszkanie, może dostać lokum w więzieniu

2019-11-12 10:37 mar
Zbierał pieniądze na mieszkanie, może dostać lokum w więzieniu
Autor: materiały policji

5 lat więzienia grozi 20-latkowi, który został przyłapany na kradzieży w jednym z wrocławskich centrów handlowych. Mężczyzna tłumaczył, że zbiera w ten sposób pieniądze na mieszkanie.

Uwagę wywiadowców z wrocławskiej Komendy Miejskiej Policji, którzy postanowili odwiedzić jedno z centrów handlowych, zwróciła grupa młodych mężczyzn, kręcących się wokół sklepów. W pewnym momencie dwóch mężczyzn weszło do drogerii. Po chwili szybko z niej wyszli, dołączyli do kolegów czekających w samochodzie i w pośpiechu ruszyli z parkingu. Daleko jednak nie ujechali, gdyż zostali zatrzymani przez obserwujących całą sytuację policjantów.

Funkcjonariusze skontrolowali samochód i jadących w nim mężczyzn. Ich podejrzenia okazały się słuszne. Przy jednym z mężczyzn znaleźli bowiem kilka sztuk opakowań z markowymi perfumami.

20-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego przyznał, że kilka z nich ukradł dosłownie przed chwilą, a pozostałe perfumy zabrał wcześniej ze sklepów na terenie powiatu oleśnickiego. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

20-latek tłumaczył policjantom, że kradnie, ponieważ zbiera pieniądze na mieszkanie. Zamiast do wymarzonego mieszkania może jednak trafić do więzienia. Za kradzież grozi mu bowiem kara do 5 lat pozbawienia wolności.