Zbigniew Ziobro: Miejsce takich zboczeńców jest za kratami!

2019-12-02 13:39 MT

Jerzy J., pedofil ze Strzegomia, którego wrocławski sąd przedterminowo wypuścił z więzienia, prawdopodobnie wróci za kraty. Głos w tej bulwersującej sprawie zabrał minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, prokurator generalny.

- Miejsce takich zboczeńców jest za kratami a nie na wolności. Mamy obowiązek chronić dzieci przed przestępcami, a nie pozwalać, by mieszkały z nimi pod jednym dachem! Poleciłem prokuraturze złożyć kasację w tej sprawie. Zawsze będę reagował stanowczo, gdy dobro dzieci jest zagrożone – mówi nam Zbigniew Ziobro.

Przypomnijmy, że Jerzy J. zgwałcił swoją 6-letnią wnuczkę. Trafił za to do więzienia, gdzie miał przebywać do 2021 roku. Ale wrocławski sąd okręgowy pozwolił mu wyjść na wolność, przed końcem odsiadki. Zboczeniec więc wrócił do rodzinnego domu, gdzie mieszkają jego… inne wnuki! Prokuratura złożyła kasację w tej sprawie, którą uwzględnił w ubiegłym tygodniu Sąd Najwyższy. Teraz sprawa ma zostać ponownie rozpatrzona przez Sąd Apelacyjny we Wrocławiu. Jeśli ten zdecyduje, że Jerzy J. nie powinien przebywać na wolności, to wróci do więzienia.