Znęcał się nad matką i spalił stodołę. Piroman spod Legnicy został aresztowany

2019-10-23 9:37 mar

10 lat więzienia grozi 28-letniemu mężczyźnie, który podejrzewany jest o podpalenie wartej ponad 420 tys. stodoły i drzwi wejściowych do jednego z mieszkań. 28-latek odpowie także za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad matką.

16 października wieczorem policjanci z Komisariatu Policji w Chojnowie zostali poinformowani o pożarze w domu wielorodzinnym w miejscowości Gniewomirowice. Okazało się, że drzwi do jednego z mieszkań zostały oblane łatwopalną substancją i podpalone. Podejrzenia padły na 28-letniego mieszkańca gminy Miłkowice, który już po chwili został zatrzymany. Był kompletnie pijany. Badanie wykazało, że miał w organizmie prawie 3 prom. alkoholu.

- Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia i narażenia innych osób na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia - informuje mł. asp. Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. - Okazało się, że ma on również związek z podpaleniem stodoły, do którego doszło w sierpniu w miejscowości Gniewomirowice. Pomimo podjętych działań gaśniczych spaleniu i zniszczeniu uległ wówczas budynek gospodarczy oraz znajdujące się wewnątrz baloty słomy. Łączne straty jakie powstały w wyniku zdarzenia opiewają na kwotę ponad 420 tys. zł.

28-latek odpowie także za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad matką, kierowanie wobec niej gróźb oraz uszkodzenie jej ciała. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd aresztował go tymczasowo na 3 miesiące.