Białystok. Bezpłatna rehabilitacja dla mieszkańców miasta. Zobacz szczegóły

2019-12-06 12:09 jch
Białystok. Bezpłatna rehabilitacja dla mieszkańców miasta. Zobacz szczegóły
Autor: UM Białystok Białystok. Bezpłatna rehabilitacja dla mieszkańców miasta. Zobacz szczegóły

2 tysiące mieszkańców Białegostoku skorzysta z bezpłatnej rehabilitacji leczniczej i fizjoterapii w 2020 roku. Miasto Białystok przekazało na ten cel pół miliona złotych Szpitalowi Miejskiemu.

– Nasze społeczeństwo się starzeje, z tego powodu wiele osób cierpi na choroby przewlekłe. Tacy pacjenci potrzebują odpowiednich warunków do leczenia i dostępu do fizjoterapeuty – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Zabiegi rehabilitacyjne będą wykonywane w placówce przy ul. gen. J. Bema 2 w Białymstoku. Będą one przeznaczone dla osób, które wymagają powrotu do zdrowia po przebytych urazach, chorobach, wypadkach. Skorzystają z nich pacjenci ze zmianami zwyrodnieniowymi, niedowładem kończyn i schorzeniami reumatycznymi. Warunkiem będzie zameldowanie na terenie naszego miasta lub wskazanie Białegostoku jako miejsca płatności podatku dochodowego. 

Mieszkańców na te zabiegi będą kwalifikować fizjoterapeuci ze Szpitala Miejskiego w Białymstoku. W 2020 roku z takich 2-tygodniowych pakietów zabiegowych, zawierających m.in. ultradźwięki, laser, prądy czy ćwiczenia, skorzysta 2 tys. pacjentów. Odbędą się dwie tury zapisów – pierwsze już w grudniu, kolejne – w czerwcu na drugie półrocze 2020 r.

Zapisy na pierwsze półrocze będą przyjmowane od 19 grudnia (w godz. 8-16) w rejestracji poradni rehabilitacyjnej przy ul. gen. J. Bema 2 do momentu wyczerpania limitu. Każdy chętny będzie mógł zapisać siebie oraz jedną dodatkową osobę.

- W ten sposób Miasto pomoże białostoczanom, którzy wymagają fachowej opieki, a nie korzystają z systemu NFZ. Chodzi zwłaszcza o tych, którzy nie mogą czekać miesiącami w kolejkach, a na leczenie w prywatnych placówkach ich nie stać - informują urzędnicy.