Jechał do swojej dziewczyny. Miał wypadek. Nikt nie wie, co się dokładnie stało

2019-10-15 7:49 jch
Sylwiusz Rećko miał wypadek. Teraz potrzebuje pomocy
Autor: Archiwum prywatne Sylwiusz Rećko miał wypadek. Teraz potrzebuje pomocy

Teraz jest sparaliżowany od szyi w dół. Rodzina zbiera pieniądze na jego rehabilitację. Każdy może pomóc. Na portalu siepomaga.pl trwa zbiórka pieniędzy. Trzeba się śpieszyć, bo zbiórka trwa tylko do końca października.

Sylwiusz jest z Dąbrowy Białostockiej (pow. sokólski). Ma 33 lata. W 2018 roku przeżył tragedię. Jechał do swojej dziewczyny, aby pomóc jej przy pracach w gospodarstwie rolnym. Niestety, nie dotarł na miejsce. Miał wypadek samochodowy, w wyniku którego doznał porażenia czterokończynowego.

- Znał tę trasę na pamięć - czytamy na portalu siepomaga.pl, gdzie trwa zbiórka pieniędzy. - Tym razem nie dotarł na miejsce. Rozbity samochód na poboczu zauważył jeden z przejeżdżających kierowców. Wezwał karetkę. Nikt nie wie, co dokładnie się stało. Sylwek leżał nieprzytomny we wraku auta. Strach pomyśleć, co by się stało, gdyby znaleziono go chwilę później…

Karetka przetransportowała Sylwka do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Doszło do trwałego uszkodzenia rdzenia kręgowego. Sylwek jest teraz sparaliżowany od szyi w dół.

- Lekarze zrobili, co w ich mocy, by poskładać kręgosłup Sylwka, ale uszkodzony rdzeń kręgowy sprawił, że brat jest sparaliżowany od klatki piersiowej w dół - informuje rodzina 33-latka.

Lekarze mówią wprost: bardzo ciężko będzie odzyskać pełną sprawność w rękach. Z nogami będzie jeszcze gorzej. Jedyną szansą na to, by Sylwek odzyskał choć namiastkę sprawności przed wypadku, jest specjalistyczna rehabilitacja. Zorganizowana na portalu siepomaga.pl zbiórka trwa od dawna, ale ciężko jest zebrać pieniądze, dlatego ważna jest każda złotówka.

Aby pomóc Panu Sylwiuszowi, można przekazać darowiznę przelewem:


Odbiorca
Fundacja Siepomaga
ul. Za Bramką 1
61-842 Poznań

Numer w Alior Banku
89 2490 0005 0000 4530 6240 7892
IBAN: PL SWIFT: ALBPPLPW

Tytułem
18274 Sylwiusz Rećko darowizna

Gwiazdor disco polo pocięty maczetą. WIDEO: