ONCOweek 2019. W Białymstoku będą rozmawiać o profilaktyce i leczeniu nowotworów

2019-12-01 8:16
ONCOweek 2019. W Białymstoku będą rozmawiać o profilaktyce i leczeniu nowotworów
Autor: Pixabay ONCOweek 2019. W Białymstoku będą rozmawiać o profilaktyce i leczeniu nowotworów

ONCOweek 2019 to wyjątkowe wydarzenie na skalę kraju. Od 2 do 8 grudnia 2019 r. wybitni specjaliści z całej Polski będą rozmawiać w Białymstoku na Uniwersytecie Medycznym o profilaktyce i leczeniu nowotworów płuc, piersi i nowotworów wieku dziecięcego.

Seria spotkań kierowana jest do szerokiego grona odbiorców: uczniów szkół podstawowych, studentów kierunków medycznych, lekarzy, innych pracowników ochrony zdrowia i pacjentów. Głównym celem tego wydarzenia jest ujęcie problematyki walki z nowotworem w zupełnie nowych ramach.

W poniedziałek, 2 grudnia, uczniowie szkół podstawowych będą mieli możliwość zaprezentowania przygotowanych przez siebie filmów promujących walkę z nikotynizmem oraz a także uczestniczenia w ciekawych wykładach i debacie.

Czytaj także: Kombinują na L4. Z "chorym" kolanem poleciała do ISLANDII i chodziła po mokrych kamieniach

W dniach od 3 do 5 grudnia specjaliści z wybranych dziedzin medycznych opowiedzą w lokalnych mediach o roli wczesnej diagnostyki i procesie leczenia chorób nowotworowych. Z kolei, w sobotę 7 grudnia, przedstawiciele zawodów medycznych oraz studenci będą mogli m.in. wziąć udział w wykładach nakierowanych na rolę specjalistów w procesie diagnostycznym i terapeutycznym chorób nowotworowych. Spotkanie będzie prowadzone przez cenionych specjalistów nie tylko z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, ale również z całej Polski.

Czytaj także: Dr hab. Paweł Knapp wyróżniony w Europie! Jako pierwszy Polak w historii

W niedzielę, 8 grudnia od godziny 12.00 w Pałacu Branickich, odbędą się spotkania z pacjentami, ich rodzinami i mieszkańcami regionu na temat profilaktyki, diagnostyki nowotworów oraz radzenia sobie z diagnozą choroby. Jest to spotkanie otwarte dla wszystkich chętnych.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://oncoweek.pl/

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE