Pierwsza motokaretka w Białymstoku. Wjedzie tam, gdzie nie dojedzie ambulans

2020-02-25 11:35 vera
Pierwsza motokaretka pojawi się w Białymstoku. Miasto dorzuciło pieniądze na zakup pojazdu
Autor: By LukaszKatlewa - Praca własna, CC BY-SA 3.0 Motoambulans w Gdańsku

Miasto Białystok przekazało Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego 105 tys. zł dotacji na zakup motocykla wraz z wyposażeniem i odzieżą. Zakup nastąpi w tym roku w ramach realizacji jednego z projektów do Budżetu Obywatelskiego 2020. Głosowało na niego 2 578 osób.

Projekt zakłada zakup nowoczesnego motocykla ratunkowego wraz ze sprzętem medycznym i niezbędną odzieżą dla pięciu ratowników medycznych Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku.

Wyposażenie motokaretki – poza brakiem noszy, nie będzie różniło się od wyposażenia karetki. Motocykl zostanie wyposażony w specjalne kufry, w których będzie mieścił się sprzęt. Zostanie tam zamontowana instalacja świetlno-dźwiękowa, a ratownicy otrzymają komplety niezbędnej odzieży - kurtki, buty, kaski, rękawice, spodnie.

– Będzie to pierwszy motocyklowy zespół ratownictwa medycznego w Białymstoku. Ratownicy na motocyklach obecnie działają w zaledwie kilku miastach Polski – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz. – Nowoczesna motokaretka będzie wsparciem dla zespołów, które jeżdżą ambulansami. Pozwoli szybko dotrzeć tam, gdzie dojazd jest często utrudniony.  

Motoambulans będzie jeździł od wiosny do jesieni. Jednoślad będzie docierał do miejsc, gdzie karetka często ma utrudniony dostęp. Co ważne, koszty eksploatacji motokaretki będą niższe, niż ambulansu.

Straszna kontuzja Karoliny Kowalkiewicz [vlog Andrzeja Kostyry]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.