E-niezbędnik niezbędny dla osób z niepełnosprawnością

2019-11-07 0:00
E-niezbędnik niezbędny dla osób z niepełnosprawnością
Autor: Materiały Prasowe

Osobom z niepełnosprawnością i ich rodzicom lub opiekunom przysługuje wiele świadczeń. Nie każdy wie, jak się o nie starać, dlatego z pomocą przychodzi internetowy e-niezbędnik przygotowany przez Fundację Neuron Plus.

E-niezbędnik powstał w ramach kampanii „STOP Barierom” – to akcja informacyjna skierowana do osób, którym z powodu niepełnosprawności grozi wykluczenie społeczne. Jest to strona internetowa (stopbarierom.pl/e-niezbędnik/), na której znajdują się wszystkie przydatne informacje dotyczące świadczeń, ulg i przywilejów, jakie przysługują w naszym kraju osobom niepełnosprawnym, jak również ich rodzicom i opiekunom.

Z e-niezbędnika możemy się dowiedzieć, jakiego rodzaju pomoc przysługuje świadczeniobiorcom ze względu na stopień niepełnosprawności, które świadczenia wypłaca im ZUS, które gmina, a o które mogą się starać w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zaletą strony jest to, że w przystępny, czytelny sposób przeprowadza ona osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów przez wszystkie procedury administracyjne, jakie trzeba pokonać przy staraniu się np. o renty i zasiłki, ulgi transportowe i podatkowe, czy o dotacje na likwidację barier architektonicznych.

E-niezbędnik niezbędny dla osób z niepełnosprawnością
Autor: Materiały Prasowe Link: https://stopbarierom.pl/e-niezbednik/

Elementem e-niezbędnika jest chat bot – to wirtualny asystent, konsultant, który odpowie na wszystkie pytania dotyczące spraw ujętych na tej stronie internetowej. Musimy tylko wybrać interesujący nas temat i otrzymamy od doradcy niezbędne informacje, np. wzory dokumentów i procedury, jakie trzeba przejść, aby otrzymać wskazany rodzaj pomocy.

Więcej na www.stopbarierom.pl

Projekt wspierają: PKO Bank Polski, Fundacja PKO Banku Polskiego.

Artykuł powstał przy współpracy z Fundacją Neuron Plus