Gorzów: W Ogrodzie Różanym zamiast róż stoi koparka. Trwa rewitalizacja Parku Wiosny Ludów

2021-03-01 16:48 sg
Gorzów: Park Wiosny Ludów
Autor: SG Tak teraz wygląda Ogród Różany.

Parkowe ławeczki są demontowane, a schody prowadzące do bramy przy ul. Kosynierów Gdyńskich zniknęły. Rewitalizacja parku w centrum Gorzowa nabiera tempa. Miejsce przyjdzie gruntowną zmianę za 6 mln zł.

Zablokowana brama, usuwane ławeczki - w Parku Wiosny Ludów trwa rewitalizacja i sporo się dzieje. Robotnicy demontują ławeczki stojące wokół parkowego stawu. Brzegi zostaną wzmocnione, zbudowane będą tam tarasy. Do parku nie wejdziemy od ul. Kosynierów Gdyńskich, bo schody które tam były zostały wyburzone. Na ich miejscu pojawią się nowe. Zakres prac jest szeroki i obejmuje cały park.

Gorzów: Park Wiosny Ludów
Autor: SG Brama od ul. Kosynierów Gdyńskich jest zamknięta.

Odnowione zostaną istniejące alejki, żeby mieszkańcom spacerowało się bezpieczniej i wygodniej. Będzie zmodernizowany plac zabaw. To też mostek od ul. Strzeleckiej, będzie wymieniony, zmodernizowany na nowy - mówi Agnieszka Kuźba, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Transportu Publicznego.

Gorzów: Park Wiosny Ludów
Autor: SG Trwają prace wokół parkowej sadzawki.

Ciężki sprzęt stoi też w Ogrodzie Różanym. Pojawi się tu fontanna, nowe ławeczki i krzaki róż. Całość ma być zrobiona w stylu ogrodu angielskiego. Rewitalizacja Parku Wiosny Ludów ma być zakończona przed wakacjami. Miasto wyda na ten cel 6 mln zł.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE