Tutaj rodzi się po ludzku. Znamy NAJLEPSZĄ PORODÓWKĘ na Lubelszczyźnie! [AUDIO]

2019-10-09 7:46 Mateusz Kasiak
Szpital w Bełżycach z najlepszą porodówką w Lubelskiem
Autor: pixabay.com

W szpitalu w Bełżycach rodzi się po ludzku. Lecznica wygrała prestiżowy ranking. Tamtejsza porodówka została uznana za najlepszą w województwie lubelskim.

Plebiscyt zorganizowała fundacja Rodzić po Ludzku. Oceniana była m.in. opieka okołoporodowa, personel czy wsparcie w karmieniu piersią. A oceniającymi były pacjentki, czyli same mamy, które anonimowo wypełniały ankiety. Bełżycka porodówka okazała się bezkonkurencyjna. Zdobyła 76 punktów na 100 możliwych. Na drugim miejscu znalazły się porodówki z SPSK 4 w Lublinie i szpitala w Białej Podlaskiej.

– Wyniki rankingu są dla nas bardzo pozytywnym zaskoczeniem, bo jesteśmy małym szpitalem powiatowym, w którym wykonuje się ok. 400 porodów rocznie – powiedział na łamach „Dziennika Wschodniego” Dariusz Kamiński, dyrektor szpitala w Bełżycach.

Najsłabiej wypadł szpital Jana Bożego w Lublinie. Ogólna ocena placówki to 53 punkty na 100. W plebiscycie wzięły udział 22 szpitale. W rankingu sklasyfikowano jednak 15 porodówek. W 7 wypełniono za mało ankiet, m.in. w Kraśniku, Krasnymstawie, Biłgoraju czy w Janowie Lubelskim.

Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie fundacji Rodzić po Ludzku.

Ranking porodówek na Lubelszczyżnie. Szczegoły zna Mateusz Kasiak

Prawdziwe historie z polskich szpitali i przychodni. Po tej lekturze już nigdy Wasza wizyta u lekarza nie będzie taka sama

„Jak wyżywić pacjenta w szpitalu za 7 złotych dziennie?! Trudno sobie wyobrazić, by trzy posiłki, w tym dwudaniowy obiad, kosztowały mniej więcej tyle samo, ile paczka ciastek. Kucharki potrafią zdziałać cuda, efekty są różne.