Potężny pożar

Pożar w fabryce pod Bolesławcem. Strażacy po ponad dobie walki z ogniem dogaszają pożar

2022-08-07 9:36

W niedzielę rano (7.08.2022) strażacy dogaszają pożar po ponad dobie walki z ogniem. Pożar wybuchł w piątek (5.08.2022) wieczorem w zakładach przetwórstwa tworzyw sztucznych w miejscowości Osła w pow. bolesławieckim na Dolnym Śląsku. Szczegóły poniżej.

Jak powiedział w niedzielę (7 sierpnia 2022) Polskiej Agencji Prasowej dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej PSP we Wrocławiu, po ponad dobie walki z ogniem, w niedzielę rano, strażacy dogaszają pogorzelisko. Ogień wybuchł w piątek (5 sierpnia 2022) około godziny 18.00 w zakładzie przetwórstwa tworzyw sztucznych w miejscowości Osła pod Bolesławcem. 

Do gaszenia pożaru, w szczytowym momencie, zaangażowanych było niemal 40 jednostek straży. Ogień objął zakład przetwórstwa tworzyw sztucznych, gdzie wytwarzane są paliwa alternatywne. Na terenie przedsiębiorstwa zgromadzonych było 10 tys. ton plastików i 1200 ton gotowych paliw.

Zakład zajmuje powierzchnię o wymiarach ok. 150 na 150 metrów, cały jest otoczony murem. Pożar objął 75 proc. powierzchni przedsiębiorstwa.Strażacy ewakuowali wcześniej pracowników okolicznych firm; w pobliżu nie ma zabudowań mieszkalnych. W pożarze nikt nie ucierpiał.

Zobacz też: Tragedia we Wrocławiu. 35-letni strażak nie żyje, dwóch zostało rannych

Wypadek autokaru z polskimi pielgrzymami w Chorwacji
Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE