Ledno: Zaginęło dwóch nastolatków. Gigantyczna akcja poszukiwawcza [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-05-11 17:21 Marek Targoński
Ledno: Zaginęło dwóch nastolatków. Gigantyczna akcja poszukiwawcza 13- i 15-latka [ZDJĘCIA]
Autor: Lubuska Policja Ledno: Zaginęło dwóch nastolatków. Gigantyczna akcja poszukiwawcza 13- i 15-latka [ZDJĘCIA]

Zaginęło dwóch nastolatków z miejscowości Ledno pod Zieloną Górą. Od wielu godzin lokalna policja i inne służby pracują niemal non stop. Trwa gigantyczna akcja poszukiwawcza 13- i 15-latka. Obecnie w działania zaangażowanych jest ponad 150 policjantów wspieranych przez strażaków i mieszkańców. Do akcji wykorzystywanych jest też wiele zaawansowanych urządzeń, pomocnych w takich sytuacjach, ale… na razie poszukiwania nie dają efektu. Filip i Marek, dwaj nastolatkowie z Ledna, zaginęli w poniedziałek. Około 15.00 wyszli z domu i od tego momentu nikt ich nie widział. Trwa walka z czasem, a policjanci z Zielonej Góry koordynują gigantyczną akcję poszukiwawczą 13- i 15-latka.

Ledno pod Zieloną Górą (woj. lubuskie). To właśnie tu po raz ostatni widziani byli dwaj nastolatkowie, którzy zaginęli w poniedziałek. Od kilku godzin w okolicy trwa gigantyczna akcja poszukiwawcza. – W nocy z poniedziałku na wtorek (10/11 maja) wśród policjantów z powiatu zielonogórskiego ogłoszono alarm. Wszystko za sprawą zaginięcia dwóch nastolatków: 13-letniego Filipa Pasiewicza oraz 15-letniego Marka Gawryszaka. Chłopcy około godziny 15.00 w miejscowości Ledno wyszli z domu przy posesji numer 8 i do chwili obecnej nie nawiązali kontaktu z rodziną – potwierdza mł. asp. Mateusz Sławek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Po tym zgłoszeniu ruszyła gigantyczna akcja poszukiwawcza.

Zobacz też: Katastrofa lotnicza w Zielonej Górze. Świadkowie widzieli, co się stało przed śmiercią znanego biznesmena [NOWE FAKTY]

Ledno: Gigantyczna akcja poszukiwawcza 13- i 15-latka

Gigantyczna akcja poszukiwawcza dwójki nastolatków jest prowadzona przez policjantów z Zielonej Góry i innych jednostek regionu, przy wsparciu strażaków i okolicznych mieszkańców. Od początku działań włączyło się w nie już 200 osób. Akcja jest zakrojona na szeroką skalę. Mundurowi i ochotnicy przeczesują pola i lasy, policjanci i strażacy sprawdzają akweny wodne. W ruch poły łodzie, kamery, quady, drony i policyjny śmigłowiec. – Wszystko po to, aby jak najszybciej odnaleźć zaginionych chłopców – dodaje Sławek.

Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionych chłopcach, proszone są o kontakt z najbliższą jednostką policji pod numerem alarmowym 112 lub numerami: 47 795 64 11 i 47 795 24 11.

Zaginięcie nastolatków. Policja publikuje rysopisy

Po nocnym zgłoszeniu w sprawie zaginięcia 13-letniego Filipa Pasiewicza oraz 15-letniego Marka Gawryszaka policja rozpoczęła akcję poszukiwawczą. Funkcjonariusze zwrócili się też z prośbą o pomoc do okolicznych mieszkańców i internautów, podając rysopisy chłopców.

Filip Pasiewicz (13 lat)

Rysopis: 164 centymetry wzrostu, około 60 kilogramów wagi, krępej budowy ciała, włosy ciemny blond, ścięte krótko, niebieskie oczy, nos prosty, uzębienie pełne. Ubrany był w pomarańczową koszulkę z krótkim rękawem z napisem w przedniej części, granatowe dresowe spodnie z czerwonym zamkiem na lewej nogawce w okolicy kolana, czarne buty sportowe marki Reebok.

Marek Gawryszak (15 lat)

Rysopis: 167 centymetry wzrostu, około 60 kilogramów wagi, szczupłej budowy ciała, włosy ciemny blond, ścięte krótko, niebieskie oczy, nos prosty, uzębienie pełne. Ubrany w granatową bluzę bez kaptura, z przodu na bluzie widoczna jest amerykańska flaga, czarne dresowe spodnie, szare buty sportowe marki Puma, czapka z daszkiem typu moro.

Zaginęło dwóch nastolatków. Trwają poszukiwania!
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE