Od tego weekendu z Zielonej Góry do Łagowa dojedziemy w soboty pociągiem! [AUDIO]

2020-08-06 10:27 Dorota Gut
PKP
Autor: Dorota Gut

Lato trwa w pełni. W ten weekend na termometrach znowu zobaczymy ponad 30-ści kresek. Wolny czas będzie można spędzić nad jeziorem w Łagowie bez martwienia się o parking! Pociąg startuje w Zielonej Górze o 8:25. Po drodze zatrzymuje się na stacjach w Czerwieńsku, Rzepinie, Torzymiu i w Toporowie. Liczba miejsc z powodu pandemii jest ograniczona i z przejazdu będzie mogło skorzystać 120 mieszkańców.

Już w sobotę rusza pierwszy weekendowy pociąg do Łagowa. Trasa wiedzie przez nieczynną dla ruchu pasażerskiego trasę w Toporowie. Przejazd będzie okazją do zobaczenia dwóch ceglanych wiaduktów.

Będziemy jechać trasą przez Czerwieńsk i Rzepin, czyli przez piękne tereny leśne. Następnie pojedziemy w kierunku Torzymia i Toporowa. Tam wjeżdżamy na obecnie nieczynną w ruchu pasażerskim linię, gdzie mamy dwa ceglane wiadukty, w tym ten największy w Łagowie z którego widać panoramę miasta

- mówi Krzysztof Pawlak, dyrektor lubuskiego zakładu POLREGIO. Pociąg z Zielonej Góry wyjedzie po 8 rano. Nad wodą będzie można spędzić cały dzień.

W sobotę ruszamy z przejazdami turystycznymi do Łagowa. Będą to pociągi kursujące we wszystkie soboty do 12 września włącznie, tak aby można było rano wyjechać z Zielonej Góry spędzić dzień w Łagowie i pod wieczór, późnym popołudniem wrócić

- dodaje Krzysztof Pawlak. Liczba miejsc jest ograniczona. Z przejazdu skorzysta 120 osób. W pociągu trzeba będzie mieć założone maseczki. Podczas przejazdu mieszkańcy otrzymają też specjalne bony do wykorzystania w Łagowie. Więcej szczegółów na temat przejazdów można znaleźć na stronie internetowej POLREGIO [Kliknij tutaj].

POLREGIO
Autor: Dorota Gut
O specjalnych bonach na atrakcje w Łagowie mówi Krzysztof Pawlak, dyrektor lubuskiego zakładu POLREGIO
Pierwsze podanie komórek CAR-T u dziecka w Polsce

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.