QUIZ: Szkolne lektury – kto je napisał? Pamiętasz tych autorów? To trudniejsze niż myślisz

2021-02-21 1:00 mta
QUIZ: Szkolne lektury – kto je napisał? Pamiętasz tych autorów? To trudniejsze niż myślisz
Autor: Pixabay/Comfreak

Szkolne lektury sprzed lat. Wiesz, kto je napisał? Pamiętasz tych autorów najbardziej znanych książek, powieści i opowiadań z czasów szkolnych? Sprawdź swoją wiedzę i pamięć i rozwiąż nasz test – łatwo nie będzie, wręcz przeciwnie. Zadanie jest wyjątkowo trudne! Jak sobie poradzisz? Ile punktów zdobędziesz? Rozwiąż quiz o szkolnych lekturach i ich autorach.

Czytali je wszyscy, ale ich autorów pamiętają nieliczni. Kto napisał największe polskie powieści, nowele i dramaty, które stały się lekturami szkolnymi? Te książki czytaliśmy wszyscy: w podstawówce czy szkole średniej. Czy pamiętasz ich autorów? Rozwiąż nasz quiz: Szkolne lektury – kto je napisał? Pamiętasz tych autorów?

Wykaz lektur obowiązkowych i lista książek, które trzeba przeczytać na różnych etapach szkolnej edukacji, zmienia się co jakiś czas, ale niektóre pozycje uczniowie czytają niezmiennie od lat. W naszym quizie „Szkolne lektury – kto je napisał? Pamiętasz tych autorów?” zebraliśmy najpopularniejsze, najbardziej znane lektury szkolne i pytamy o ich twórców. Wiesz, kto napisał te książki?

To wyzwanie warto podjąć niezależnie od wieku. Quiz i szkolnych lekturach i ich autorach mogą spróbować rozwiązać uczniowie, świeżo upieczeni absolwenci szkół i ci, którzy szkolną edukację mają już dawno za sobą.

Zobacz też: QUIZ: Ten błąd popełniają TYSIĄCE Polaków! SPRAWDŹ czy piszesz poprawnie końcówki "-ą" i "-om"

Sprawdź swoją wiedzę i pamięć, a wynikiem pochwal się przed znajomymi, udostępniając test o autorach lektur szkolnych w mediach społecznościowych. Pamiętaj, że quiz to tylko zabawa i rodzaj intelektualnej rozrywki, który ma sprawdzić Twoją pamięć i rozruszać szare komórki.

TOP 5 tekstów Bogusława Lindy