Wady i zalety pracy w firmie zlokalizowanej w domu prywatnym

2019-11-29 9:00 Artykuł sponsorowany
Wady i zalety pracy w firmie zlokalizowanej w domu prywatnym
Autor: mat. prasowe

Niewielkie firmy, zwłaszcza te dopiero raczkujące w danej branży, nie mają zwykle tyle środków finansowych, aby mieć wystarczająco reprezentatywną siedzibę. Z tego względu funkcjonują w domach prywatnych, które są przez nie wynajmowane. Ma to swoje niewątpliwe zalety, ale również znaczące wady.

Zalety pracy w firmie zlokalizowanej w domu prywatnym

Największą zaletą domu prywatnego jako siedziby firmy jest duża ilość pomieszczeń, które mogą wykorzystać właściciele. Im większy budynek, tym więcej przestrzeni potencjalnie możliwej do przygotowania w ramach stanowisk pracy. Ponadto, wykonywanie obowiązków w takich warunkach przypomina przebywanie we własnym domu. Przestrzeń taka jest mniej odhumanizowana i sterylna od biura oraz może być bardzo przytulna. Co więcej, praca w takim miejscu jest bardziej kameralna i spokojniejsza. Głównie przez fakt, że domy nie znajdują się w centrach miast, lecz na ich peryferiach. Aby móc pracować w takim miejscu, warto zwrócić uwagę na ofertę pracy zamieszczaną np. na portalu Pracuj.pl. Analizując położenie zakładu pracy będziemy mogli ustalić czy czeka nas praca w domu, czy może w biurowcu. Jeśli dom znajduje się w dobrej dzielnicy, możemy liczyć na naprawdę wysoki poziom wyposażenia.

Wady pracy w firmie zlokalizowanej w domu prywatnym

Wśród wad pracy w firmie zlokalizowanej w domu prywatnym z pewnością należy wymienić niską reprezentatywność. Przedsiębiorstwa funkcjonujące w ten sposób prawdopodobnie są dopiero na początku drogi rozwojowej. Jeśli jednak zdarza się, iż stan ten trwa znaczną ilość czasu, możemy podejrzewać, iż pracodawcy nie posiadają odpowiedniego kapitału ani nie potrafią kreować przestrzeni roboczej. W dłuższej perspektywie praca w firmie zlokalizowanej w domu prywatnym jest męcząca, zwłaszcza wówczas, gdy pomieszczenia nie są odpowiednio zagospodarowane. Ponadto, same stanowiska pracy mają bardzo często charakter chałupniczy i prowizoryczny. Co więcej, wyposażenie domów prywatnych mocno odstaje od standardów pracowniczych. Możemy się spotkać z sytuacjami, że do dyspozycji pracowników w pomieszczeniach socjalnych zostały oddane rzeczy, które właścicielowi mieszkania zalegały na strychu bądź w garażu. To samo dotyczy samego wyglądu domu prywatnego, który może mieć bardzo wiele do życzenia. Konkurencja, jak i klienci mogą utracić szacunek do firmy, która od dłuższego czasu przebywa w lokalu niereprezentatywnym i wizualnie brzydkim.

Artykuł sponsorowany