Super Express» Kobieta» Dom i Wnętrza» Jak dbać o ogród w marcu

Jak dbać o ogród w marcu

Już czas rozpocząć przygotowania do nowego sezonu. Zaczynamy prace w ogrodzie. Pod koniec miesiąca, gdy warunki pogodowe będą odpowiednie (temperatura ustabilizuje się powyżej 0°C), można rozpocząć zdejmowanie osłon ochraniających krzewy i drzewa zimą. Należy robić to w pochmurny dzień, ponieważ wtedy roślinom nie zagrażają gwałtowne skoki temperatury.

Drzewa i krzewy

Pod koniec miesiąca możemy sadzić drzewa i krzewy ozdobne. Sadząc żywopłoty z drzew i krzewów liściastych zrzucających liście na zimę pamiętajmy, aby przyciąć rośliny po posadzeniu na wysokości około 30 cm. W marcu można także przesadzać drzewa i krzewy. Po posadzeniu rośliny należy dobrze podlać (zwłaszcza jeśli jest sucho).

Rośliny jednoroczne, dwuletnie i byliny

Wiosenne porządki zaczynamy od zdjęcia z roślin zimowych osłon. Najlepiej zrobić to stopniowo, aby rośliny przyzwyczaiły się do warunków zewnętrznych. Jeśli temperatura utrzymuje się poniżej 0°C, pozostawmy osłony jeszcze jakiś czas na roślinach.

Gdy gleba rozmarznie przygotowujemy miejsce do posadzenia nowych roślin: usuwamy chwasty, rozsypujemy nawozy mineralne bądź kompost i przekopujemy, a następnie wyrównujemy podłoże. Należy poczekać kilka dni aż gleba osiądzie.

Rośliny doniczkowe

W marcu rośliny pokojowe zaczynają intensywnie rosnąć. Warto teraz przesadzić je do większych doniczek (nowa doniczka powinna o jeden lub dwa rozmiary większa od poprzedniej). Roślin bardzo dużych nie przesadzamy - wystarczy wymienić im wierzchnią warstwę ziemi.

Czytaj więcej na

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida