WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Polska wieś najpiękniejszym widokiem z kosmosu [ZDJĘCIA]

Polska wieś najpiękniejszym widokiem z kosmosu [ZDJĘCIA]

29.09.2016, godz. 03:00
Najładniejsza gmina
Polska wieś najpiękniejsza z Kosmosu foto:

Wisiał 400 km nad Ziemią na pokładzie stacji kosmicznej, pstrykał fotki, a potem umieszczał je w internecie. Kto? Amerykański astronauta płk Jeff Williams (58 l.). Widział z góry cuda świata - piękne rafy koralowe, głębokie kaniony, bezludne pustynie i ludzkie mrowisko Nowego Jorku, ale za najpiękniejsze uznał... okolice Bychawy na Lubelszczyźnie!

"Jeszcze nigdy nie widziałem tak unikalnego wzoru w rolnictwie" - podpisał zdjęcie bychawskich pól. Faktycznie - widziane z kosmosu maleńkie spłachetki uprawnej roli tworzą wprost niesamowitą mozaikę. Znajomi płk. Williamsa nie mogli odgadnąć, gdzie to jest. Typowali Chiny, Rosję, Francję. - A to Bychawa we wschodniej Polsce, na południe od Lublina - wyjawił amerykański astronauta.

Wieść o kosmicznych zachwytach Williamsa dotarła do Urzędu Miejskiego w Bychawie. - Byliśmy zaskoczeni i bardzo szczęśliwi. Znaleźć się w towarzystwie Himalajów i Nowego Jorku to nie byle co - komentuje Magdalena Kostruba, zastępczyni burmistrza. Zdjęcie umieszczono na stronie internetowej miasta. - Upewniliśmy się, że naprawdę chodzi o naszą Bychawę. Po nałożeniu zdjęcia na mapę okazało się, że widać nawet mój dom! - mówi Marek Matysek, który zajął się obróbką zdjęcia.

Teraz w Bychawie, Skawinku, Zaraszowie, Woli Gałęzowskiej, Urszulinie nie mówi się o niczym innym, tylko o tym, jak pięknie widać ich z kosmosu. - A pana astronautę serdecznie do nas zapraszamy - Joanna Baran (34 l.), sołtyska Zaraszowa, nie ma wątpliwości, że powinien ich odwiedzić. Znając gościnność mieszkańców tej okolicy, wiemy, że niczego mu nie zabraknie.

Zobacz też: ONR i ks. Międlar NIEWINNI- prokuratura umorzyła śledztwo

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: