WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Powstańcy Warszawscy zapłacą mniej za gaz

Powstańcy Warszawscy zapłacą mniej za gaz

30.09.2016, godz. 14:01
Powstańcy nie chcą prezydenta
Powstańcy nie chcą prezydenta foto: Super Express

Zniżkę 900 zł rocznie na gaz dla Powstańców Warszawskich zaproponowało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Jak zapewniają przedstawiciele spółki, dzięki temu znaczna część Powstańców nie będzie musiała płacić za gaz w ogóle.

Projekt „Rachunek wdzięczności PGNiG" rusza od 1 stycznia 2017 r. Jednak już od 17 października 2016 r. każdy uczestnik Powstania Warszawskiego może zgłaszać się do Biura Obsługi Klienta PGNiG (BOK). W ten sposób przez trzy miesiące PGNiG zbierze bazę osób, którym należy się pomoc. Zostanie ona przyznana w styczniu, ale w związku z rozpoczynającym się sezonem grzewczym wsparcie obejmie także okres ostatnich dwóch miesięcy 2016 r.
- PGNiG jako polska spółka, mocno związana z historią Warszawy, czuje się w obowiązku zapewnić wsparcie tym, którzy walczyli o niepodległość – Powstańcom Warszawskim – mówi Piotr Woźniak, prezes PGNiG S.A. - Odpowiadamy na apel Prezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Warszawscy kombatanci nie zawsze są osobami dobrze sytuowanymi materialnie. Teraz nie zabraknie im na zapłacenie rachunków za gaz. Nasze wsparcie to skromny wyraz wdzięczności za bohaterstwo Powstańców – dodaje.

Powstańcy mają trzy możliwości zgłoszenia:
1. W dowolnym Biurze Obsługi Klienta PGNiG – z pomocą konsultanta wypełnią odpowiedni formularz, będzie również możliwe udzielenie pełnomocnictwa osobie trzeciej, która dopełni formalności w imieniu Powstańca .
2. Telefonicznie – wystarczy zadzwonić na infolinię i zgłosić chęć udziału w programie, a pracownicy PGNiG dostarczą papierowy formularz do wypełnienia w domu i odesłania pocztą tradycyjną.
3. Przez internet – na głównej stronie www.pgnig.pl można pobrać formularz.
Do uzyskania zniżki potrzebny jest tylko dowód osobisty.

Ponadto Powstańcy, którzy obecnie nie mają dostępu do gazu, będą mogli skorzystać z bezpłatnego przyłączenia do dostępnej sieci dystrybucyjnej. Obie te inicjatywy zostały ogłoszone w związku ze zbliżającą się 2 października rocznicą zakończenia Powstania Warszawskiego.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: