WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Okradli plebanię z serialu "Ranczo"

Okradli plebanię z serialu "Ranczo"

22.09.2016, godz. 08:00
 Zatrzymał złodzieja na plebanii z Rancza
foto: Super Express

Zuchwała kradzież na plebanii kościoła w Jeruzalu znanego z popularnego serialu "Ranczo". Młodszy aspirant Zbigniew Podstawka (41 l.) w minioną niedzielę podczas mszy, na którą wybrał się z rodziną, usłyszał dźwięk tłuczonego szkła dobiegający z budynku plebanii. Bez chwili namysłu pobiegł w jego kierunku i dopadł uciekającego z łupem złodzieja.

Sytuacja dla złodzieja niemal idealna. Wszyscy na mszy, więc mógł bez ograniczeń plądrować plebanię. - Jak tylko usłyszałem dźwięk tłuczonego szkła, to od razu pomyślałem, że ktoś buszuje po plebanii, dlatego szybko pobiegłem sprawdzić, co się dzieje - opowiada mł. asp. Zbigniew Podstawka, na co dzień technik kryminalistyki w Komendzie Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim. - Zauważyłem, jak złodziej wybiegał już z budynku. Przeskoczyłem przez płot i od razu na niego wpadłem. Obezwładniłem go i nie miał szans na dalszą ucieczkę - dodaje policjant.

Wszystko wydarzyło się w Jeruzalu, który w serialu "Ranczo" gra dobrze znaną widzom miejscowość Wilkowyje. Złodziejaszek, 39-letni Rafał B., trafił do policyjnej celi. - Policjanci zabezpieczyli przy nim saszetkę z dokumentami i pieniędzmi, która okazała się własnością księdza proboszcza. Sprawą zajęli się dochodzeniowcy, którzy przedstawili Rafałowi B. zarzut popełnienia kradzieży z włamaniem. Podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddał się karze - mówi kom. Daniel Niezdropa z komendy w Mińsku Mazowieckim.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: