Boże Ciało 2020: Syjon zaprasza na Koncert Chwały. Muzyka, śpiew i modlitwa w internecie!

i

Autor: UM Bełchatów Boże Ciało 2020: Syjon zaprasza na "Koncert Chwały". Muzyka, śpiew i modlitwa w internecie!

Boże Ciało 2020: Syjon zaprasza na "Koncert Chwały". Muzyka, śpiew i modlitwa w internecie!

2020-06-10 8:30

Muzyka, śpiew i modlitwa, a wszystko w internetowym wydaniu – to zapowiedź kolejnego koncertu bełchatowskiego zespołu Syjon. Na wspólne przeżywanie święta Bożego Ciała podczas „Koncertu Chwały” organizatorzy zapraszają już w czwartek, 11 czerwca, od godz. 20:00.

Obecnie z powodu epidemii koronawirusa wiele wydarzeń kulturalnych przenosi się do sieci. Tak też będzie w przypadku najbliższego koncertu zespołu Syjon. Organizatorzy – Bełchatowskie Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej Syjon oraz parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie – chcą w ten sposób dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

Wszystko po to, by wspólnie rozpowszechniać wartości chrześcijańskie zakorzenione w polskiej tradycji i dziedzictwie narodowym. „Koncert Chwały” ma też kreować nowe wartości kultury muzycznej, ale przede wszystkim podnosić na duchu i dawać ludziom nadzieję w tym niełatwym dla nas czasie pandemii. A jak podkreślają organizatorzy, święto Bożego Ciała jest doskonałą ku temu okazją. W repertuarze znajdują się tradycyjne pieśni religijne. Wśród wykonawców usłyszymy nie tylko członków Syjonu, ale również zaproszonych gości.

PRZECZYTAJ TAKŻE >>> Boże Ciało 2020. Procesje w Bełchatowie. Jak będą wyglądać obchody Bożego Ciała?

Transmisję koncertu wprost ze sceny bełchatowskich Gigantów Mocy będzie można zobaczyć na żywo na profilach facebookowych: zespół muzyczny "Syjon" oraz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie

Początek o godzinie 20:00.

Bełchatowski zespół Syjon od momentu powstania, a było to w sierpniu 2018 roku, skupia się na upowszechnianiu kultury polskiej i wartości chrześcijańskich. Gości na wielu festiwalach piosenki religijnej czy patriotycznej. Dewizą muzyków i całego stowarzyszenia są słowa św. Jana Pawła II: „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Wyjątkowy komiks w Olsztynie. Mikołaj Kopernik walczy z pandemią