Granice: 20-letni kierowca wjechał bmw w drzewo

i

Autor: KP PSP Radomsko Nie żyje 19-letnia pasażerka

Straszna śmierć 19-latki

Granice: 20-latek wjechał bmw w drzewo. Nie żyje pasażerka. Wstrząsające szczegóły

2022-09-12 18:47

To była tragiczna sobota (10 września) na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Granice, niewielkiej wsi na wschód od Radomska. Samochód marki bmw kierowany przez 20-letniego mężczyznę wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Jego 19-letnia pasażerka zginęła na miejscu. Znane są nowe, wstrząsające szczegóły tragicznego wypadku.

Wypadek w Granicach (woj. łódzkie) na DK 42 między Radomskiem i Przedborzem miał miejsce w sobotę (10 września) po godz. 14.00. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że samochód marki bmw jadąc w kierunku Przedborza zjechał z drogi na pobocze i uderzył w drzewo. Zdaniem policji wstępną przyczyną była nadmierna prędkość, z jaką jechał kierowca osobówki. Auto przewróciło się na lewy bok. - Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, 20-letni kierowca bmw był opatrywany przez załogę karetki. W aucie nadal znajdowała się 19-letnia kobieta, która nie wykazywała funkcji życiowych. Musieliśmy rozciąć pojazd za pomocą sprzętu hydraulicznego, aby dostać się do poszkodowanej. Po wykonaniu czynności ratownicy odstąpili od resuscytacji z uwagi na bardzo rozległe obrażenia głowy 19-letniej pasażerki - mówi nam kapitan Marek Jeziorski, oficer prasowy z Komendy Powiatowej PSP w Radomsku. Lekarz stwierdził zgon kobiety.

Czytaj również: Drwił z ofiar śmiertelnego wypadku. Łódzki adwokat wkrótce stanie przed sądem

Mija rok od tragicznej śmierci żołnierza, którego zabił pijany kierowca

Działania strażaków na miejscu zdarzenia polegały nie tylko na tym, by zapewnić dostęp do 19-letniej dziewczyny zakleszczonej w pojeździe. Musieli również zabezpieczyć pojazd, bo ten leżąc na lewym boku mógł się przechylić w każdej chwili w którąś ze stron. Po wypadku nadal stanowił zagrożenie. Wiadomo, że poszkodowany 20-latek był trzeźwy w momencie zdarzenia. Na miejscu zdarzenia oględziny przeprowadziły policja i prokuratura. Do sprawy wypadku z pewnością będziemy wracać.

Zobacz także: Rajd Śląska. Samochód załogi TVN Turbo Rally Team rozbił się o latarnię!

Wypadek w Granicach. Nie żyje 19-latka [ZDJĘCIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają