Łódzkie: NOWE OGRANICZENIA przez koronawirusa? Powiat piotrkowski w żółtej strefie

2020-09-24 16:39 Marek Targoński
koronawirus Lubelskie
Autor: pixabay.com/Engin_Akyurt

Czekają nas dodatkowe ograniczenia i obostrzenia przez koronawirusa? Powiat piotrkowski został zaliczony do tzw. żółtej strefy. Co to oznacza dla jego mieszkańców? Ministerstwo Zdrowia podało nową listę „czerwonych”, „żółtych” i „niebieskich” powiatów. Sprawdź, gdzie od soboty pojawią się nowe ograniczenia przez koronawirusa.

Nowe ograniczenia przez koronawirusa w województwie łódzkim? Powiat piotrkowski znalazł się w żółtej strefie. Zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia – od soboty będą tam obowiązywać dodatkowe obostrzenia związane z epidemią koronawirusa.

Zobacz też: ŁÓDZKIE. Ale wtopa! Kochanek wpadł przez prezerwatywy. I co teraz? [FOTO]

W całej Polsce dwa powiaty (głubczycki i kartuski) zostały uznane za czerwoną strefę (z najwyższym wskaźnikiem reprodukcji wirusa i poważniejszymi obostrzeniami). Żółta strefa objęła z kolei blisko 20 powiatów – w tym jeden w woj. łódzkim.

Nowa, zaktualizowana lista powiatów „żółtych” i „czerwonych” będzie obowiązywała od soboty, 26 września. Co oznacza żółta strefa? To m.in. ograniczenie liczebności wesel do 100 osób, a podczas wydarzeń sportowych – do 25 proc. miejsc na widowni. Nadal obowiązuje zasada dystansu społecznego (1,5 metra), a np. w siłowniach może przebywać jedna osoba na siedem metrów kwadratowych.

Przypomnijmy, że tylko dziś potwierdzono 1136 nowych przypadków koronawirusa w kraju. Zmarło 25 kolejnych osób z COVID-19. Bilans od początku epidemii to 82 809 zakażeń i 2369 ofiar śmiertelnych koronawirusa.

W województwie łódzkim odnotowano dziś 84 nowe przypadki zakażeń, a od początku epidemii – 6247. W całym regionie przez ostatnie miesiące zmarło 265 osób z COVID-19 – wynika z danych Ministerstwa Zdrowia.

Profesor Włodzimierz Gut: Mamy trzecią falę koronawirusa [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.