Pijana 19-latka urządziła sobie rajd ulicami Wielunia. Rozbiła się na ogrodzeniu domu

i

Autor: Policja /archiwum /zdjęcie ilustracyjne

O włos od tragedii!

Pijana 19-latka urządziła sobie rajd ulicami Wielunia. Rozbiła się na ogrodzeniu domu

2022-11-07 16:45

Do 2 lat więzienia oraz wysoka grzywna grozi 19-latce, która po pijanemu urządziła sobie rajd ulicami Wielunia. Młoda kobieta najpierw wjechała w drzewo, a finalnie zatrzymała się na ogrodzeniu jednej z posesji przy ul. Kościuszki.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (6 listopada) przed godziną 6.00. Wieluńska policja otrzymała zgłoszenie o kolizji na ulicy Kościuszki. Na miejscu ustalono, że 19-latka kierująca oplem astra wjechała w ogrodzenie przydrożnej posesji. "Badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu w organizmie kierującej. Ponadto mundurowi ustalili, że 19-latka chwilę wcześniej przejeżdżała przez osiedle Wyszyńskiego, gdzie uderzyła również w drzewo. Kobieta została zatrzymana i doprowadzona do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości" - podaje asp. sztab. Katarzyna Grela z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.

Na szczęście w wyniku działań pijanej 19-latki nikt nie ucierpiał. Teraz grozi jej kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione wykroczenia kobieta została ukarana mandatem.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Szaleńczy pościg i strzały we Wrocławiu

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki