Kierowcy, miejcie się na baczności! Przed Wami kaskadowy pomiar prędkości

i

Autor: Policja Śląska

Specjalne kontrole policji na naszych drogach. Co będą sprawdzać?

2019-10-23 6:59

23 października na drogach województwa łódzkiego policjanci będą przeprowadzać wzmożone kontrole. Pod czujnym okiem mundurowych będą: prędkość, trzeźwość kierowców, to czy używamy pasów bezpieczeństwa, a dla naszych dzieci samochodowych fotelików.

Jak informują policjanci, prędkość jest jednym z kluczowych powodów wypadków drogowych. W 2018 roku była przyczyną zdarzeń, w których śmierć poniosło blisko 800 osób. Nic więc dziwnego, że to właśnie to zachowanie kierowców jest jednym z najczęściej sprawdzanych.

W środę 23 października policja w całej Polsce odbędą się działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Prędkość”.

- Mimo iż nadrzędnym celem działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem - informuje Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

W akcji zostaną wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, również wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Statyczne punkty pomiaru prędkości, jak i pomiary prowadzone dynamicznie kierowcy spotkają przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Oprócz pomiaru prędkości policjanci kontrolują czy kierujący są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

- Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności - kontynuuje oficer prasowy policji. - Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany