Weekend na drogach w powiecie piotrkowskim: Ci kierowcy CUDEM UNIKNĘLI TRAGEDII. Rekordzista miał 4,5 promila!

2020-08-24 21:08
Tragiczny wypadek w Częstochowie. Nie żyje 21-latka
Autor: mat. policji

W weekend na drogach powiatu piotrkowskiego aż roiło się od pijanych kierowców. Niechlubnym rekordzistą był kierowca mercedesa sprintera, który miał blisko 4,5 promila alkoholu w organizmie. Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia.

22 sierpnia 2020 roku parę minut po godz. 9.00, policyjny patrol interweniował w Bujnach, gdzie kierowca mercedesa sprintera wypadł z drogi i lądując w rowie uszkodził znak drogowy. Zdarzenie widzieli świadkowie i niezwłocznie powiadomili służby mundurowe. Kierowca był kompletnie pijany. Badanie trzeźwości wykazało, że 36-latek miał blisko 4,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Tego samego dnia, w godzinach popołudniowych, dyżurny piotrkowskiej komendy otrzymał informację o nietrzeźwym mężczyźnie, jadącym motorowerem drogą w gminie Aleksandrów. - Kobieta jadąca samochodem za skuterem podejrzewała, że kierowca mógł być nietrzeźwy. Jechał "wężykiem" całą szerokością jezdni. W pewnym momencie stracił panowanie nad jednośladem, zjechał z drogi i wpadł w pobliskie krzaki. Widząc to, zatrzymała się. Kiedy podeszła do mężczyzny, wyczuła od niego silną woń alkoholu, więc zawiadomiła piotrkowskich mundurowych - opisuje policja. Jak się okazało, mężczyzna miał ponad 2 promile. Okazało się też, że 25-latek prowadził pojazd, łamiąc sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat za kratkami.

21 sierpnia 2020 r. po południu piotrkowscy policjanci pojechali w okolice miejscowości Salkowszczyzna, gdzie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwej kierującej volkswagenem golfem. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierująca golfem jechała drogą wojewódzką od Dorotowa w kierunku Ręczna. Niespodziewanie zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w audi jadące z przeciwnego kierunku. 25-letnia kierująca golfem "wydmuchała" 1,74 promila. Odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Policja apeluje o rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Łupowo: Motocyklista leciał nad samochodem! Nie był sprawcą, ale... trafił prosto do aresztu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE