Mońki. Staruszka zamarzała w lesie [ZDJĘCIA]

2019-12-06 10:18 TEM

Niewiele brakowało, aby samotna przechadzka starszej pani z Moniek (woj. podlaskie) zakończyła się potworna tragedią. Staruszka wybrała się na spacer do pobliskiego lasu, ale przez kilka godzin nie potrafiła odnaleźć drogi powrotnej do domu. Policjanci odnaleźli ją wyziębioną, leżącą w lesie na ziemi.

85-letnia mieszkanka Moniek (woj. podlaskie), mimo dostojnego wieku, wciąż lubiła przechadzki po mieście i pobliskim lesie. Ostatni z jej spacerów mógł się jednak skończyć tragicznie. Starsza pani swoim zwyczajem wyszła z domu ok. godz. 13. Kiedy przez kilka godzin nie dawała znaku życia, jej krewni zawiadomili policję. Mundurowi natychmiast ruszyli do akcji. Przeczesali ulice i budynki, w których lubiła bywać, a gdy to nie przyniosło rezultatów, rozpoczęli poszukiwania w lesie.

Na szczęście już dwie godziny później odnaleźli wyziębioną staruszkę, leżącą na ziemi w środku lasu. Była osłabiona i wystraszona, wkrótce trafiła pod opiekę lekarzy. Szybka interwencja policjantów ocaliła jej życie.