Radni PiS chcą, aby w mieście powstał basen o wymiarach olimpijskich [AUDIO]

2019-12-03 9:27 jch,pablo
Radni PiS chcą, aby w mieście powstał basen o wymiarach olimpijskich [AUDIO]
Autor: Pixabay Radni PiS chcą, aby w mieście powstał basen o wymiarach olimpijskich [AUDIO]

Radni Prawa i Sprawiedliwości chcą, aby w Białymstoku powstała kolejna pływania. Chodzi o basen o wymiarach olimpijskich.

Budowa kilku ulic oraz chodników i parkingów na osiedlach - to tylko niektóre poprawki zgłoszone przez radnych Prawa i Sprawiedliwościowi do projektu budżetu Białegostoku na 2020 rok. Radni chcą też, aby miasto rozpoczęło przygotowania do budowy basenu o wymiarach olimpijskich. Zgodnie z przepisami, tzw. basen olimpijski powinien mieć 50 m i 10 torów o szerokości 2,5 m.

Czytaj także: Projekt budżetu Białegostoku na 2020 rok. Truskolaski: "Jest to budżet przeżycia"

Mówi radny Henryk Dębowski:

Basen olimpijski w Białymstoku. Mówi radny Henryk Dębowski:

Natomiast Maciej Biernacki pytał czy nie warto zrezygnować z budowy Galerii Białostockiego Sportu, która ma kosztować 5 mln zł. Wtórował mu radny PiS-u Paweł Myszkowski, wyliczając spore koszty utrzymania placówki:

Muzeum Sportu w Białymstoku? Radni wyliczają koszty. Mówi Paweł Myszkowski z PiS:

– Chcemy, aby ta galeria stała się miejscem, w którym historia białostockiego sportu będzie stykała się z teraźniejszością – mówił jeszcze w grudniu Rafał Rudnicki, wiceprezydent Białegostoku. – Różnorodność dyscyplin, w których nasi sportowcy odnoszą wciąż spektakularne sukcesy, jest imponująca. Warto, aby znalazło to odzwierciedlenie właśnie w tej placówce.

W 2020 roku dochody Białegostoku wyniosą 2,187 mld zł, a wydatki 2,360 mld zł. To oznacza deficyt budżetowy w wysokości 172 mln zł. Będzie on o 10% większy niż w 2019 roku.

Przy okazji przypominamy, że władze Białegostoku proponują podwyżkę cen biletów BKM. O tym, czy dojdzie do podwyżek, radni zdecydują podczas sesji Rady Miasta (9 grudnia). W przypadku zgody, białostoczanie będą płacić więcej za bilety od marca 2020 roku. Bilet normalny podrożeje wtedy do 4 zł. Więcej o tym tutaj: "Albo chleb, albo bilet". Szykuje się OGROMNA podwyżka cen biletów komunikacji miejskiej

Wzrośnie też podatek od nieruchomości i stawki w strefie płatnego parkowania.

>>Mieszkasz na osiedlu Słoneczny Stok, Leśna Dolina lub Zielone Wzgórza? Dołącz do nowej grupy na Facebooku. Znajdziesz tam ogłoszenia, wiadomości i ciekawostki z życia mieszkańców tych osiedli<<