Wyjątkowa nagroda

Policjant wskoczył do Brdy i uratował tonącą kobietę! Jego odwagę docenił marszałek Całbecki

2022-11-24 10:30

Bydgoski policjant i ratownik WOPR-u Marcin Rychczyński został odznaczony marszałkowskim medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis. Otrzymał go z rąk marszałka Piotra Całbeckiego za uratowanie tonącej kobiety!

W piątek (19 listopada) odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w woj. kujawsko-pomorskim, które rozpoczęło się odznaczeniem i nagrodzeniem Marcina Rychczyńskiego. Ponadto Główny Zarząd WOPR przyznał policjantowi medal za uratowanie życia tonącemu.

- WOPR to nie tylko patrole nad jeziorami w sezonie letnim. Ratownicy wodni wykorzystują swoje umiejętności przez cały rok. Wyszkolenie w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej może uratować niejedno życie. Wszystkim tym, którzy zdecydowali się służyć społeczeństwu w potrzebie, chcę podziękować i pogratulować podjętej decyzji - mówi marszałek Piotr Całbecki.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w niedzielę, 23 października. Wówczas szkolący się na ratownika wodnego policjant nie zawahał się wskoczyć do lodowatej wody i uratował 67-latkę. Wyciągnął z Brdy tonącą, wychłodzoną kobietę i udzielił jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Pisaliśmy o tym zdarzeniu tutaj: 67-latka wpadła do Brdy i zaczęła się topić! Uratowano ją w ostatniej chwili

- Myślę że każdy z nas, ratowników, postąpiłby tak samo. Warto podkreślić, że marszałkowskie projekty szkoleniowe i działania WOPR w regionie przyczyniły się do tego, że mogłem zdobyć takie umiejętności i wykorzystać je w praktyce, ratując życie kobiecie. (...) życie i zdrowie człowieka jest najważniejsze - mówił Marcin Rychczyński w czasie uroczystości. 

Sonda
Czy uratowałeś kiedykolwiek komuś życie?
W Bydgoszczy będą remontowane samoloty F-16
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają