Szkoda czasu na stanie w kolejce. Bydgoscy urzędnicy zachęcają do załatwiania spraw przez internet [WIDEO]

2020-02-24 9:37 DO
ePUAP
Autor: UMP ePUAP

Wystarczy kilka kliknięć, by nie fatygować się do urzędu. Coraz więcej spraw załatwiamy przez internet, za pomocą platformy ePUAP – mówią nam w Urzędzie Miasta Bydgoszczy.

Platforma działa od kilku lat i zdaniem bydgoskich urzędników cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Z takiej formy korzystają szczególnie młodzi ludzie, którzy nie mają czasu na stanie w kolejkach.

- Zachęcam do korzystania z takiej formy, bo dla wszystkich jest to udogodnienie. Jednak należy też pamiętać, że nie zawsze system informatyczny zawsze jest idealny. Przychodząc do urzędu możemy porozmawiać z urzędnikiem i dowiedzenia się, jakie dokumenty są potrzebne. Wiele błędów można skorygować na miejscu. Natomiast składając elektroniczne trzeba pamiętać, że jeśli jakiś wniosek ma błędy, to urzędnik musi wystosować wezwanie o usunięcie błędu i ta procedura załatwienia sprawy się wydłuża - mówi Emilia Nowakowska z Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Bydgoszczanie najczęściej składają elektroniczny wniosek o wyrobienie prawa jazdy czy dowodu osobistego. Często wiele wniosków wpływa też do Urzędu Stanu Cywilnego. Założenie konta na platformie ePUAP nie jest trudne.

- Można zalogować się na stronie ePUAP i tam złożyć wniosek. Potwierdzić wniosek możemy w jednym z punktów, na przykład w Urzędzie Miasta. Łatwiejszą formą jest założenie konta poprzez swoje konto bankowe - dodaje Nowakowska.

Z platformy ePUAP korzysta nie tylko Urząd Miasta Bydgoszczy. Przez Internet możemy załatwić niektóre sprawy w ZUS, NFZ, czy urzędzie skarbowym.

Szkoda czasu na stanie w kolejce. Bydgoscy urzędnicy zachęcają do załatwiania spraw przez internet

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.